Labinski kantautor Antonio Baskijera nakon uspješnog singla “Samo nastavi”, predstavlja svoju novu pjesmu “Inga” kojom opisuje proces otkrivanja partnerice u prijateljskom odnosu.

Baskijera je svoju glazbeni put započeo kao član benda Engine te benda Crossroads da bi se kasnije opredijelio za solo karijeru što mu se pokazalo kao dobrom odlukom te je s nama podijelio s čime suočio kako bi danas predstavljao pjesme kao što “Samo nastavi” i “Inga”.

SAMO NASTAVI

– Krenuo sam s bendom Engine. Pisali smo autorske pjesme, snimali i nastupali, međutim nismo potrajali dugo zbog nesuglasica. Zatim je tu bio novi bend Crossroads. Svirali smo neko vrijeme poznate rock-blues covere i ponovno se dogodio raspad zbog neslaganja. Nakon nekog vremena pala je odluka da pokrenem solo karijeru i tako sam počeo pisati i snimati vlastite pjesme na engleskom, a nedavno i na hrvatskom jeziku. “Samo Nastavi” se pokazala poprilično uspješnom, često je čujemo na Radio Labinu i Hrt Radio Puli.

INGA

– Nova pjesma Inga je nastala u suradnji s producentom Nikola Batelić, zatim je snimljena kod producenta Mauro Giorgi iz Galižane. Inspiracija za pjesmu je prijateljski odnos sa ženom koja posjeduje, meni bitne segmente za potencijalnu partnericu.

IZAZOVI KANTAUTORA

– Kantautori se danas suočavaju s nekoliko izazova koji su specifični za suvremeni glazbeni pejzaž, a to su mentorska podrška i industrijska infrastruktura, brendiranje i društvene mreže te digitalizacija i streaming servisi. Tradicionalni glazbeni izdavači postaju manje dominantni, a mnogi kantautori moraju sami upravljati svim aspektima svoje karijere, od produkcije, marketinga, do distribucije. Ovo može biti izazovno za one koji nisu stručni u poslovnoj strani glazbe. Danas se od kantautora često očekuje da budu aktivan na društvenim mrežama, kako bi izgradili svoju publiku i povezanost s fanovima. To zahtjeva dodatnu energiju i kreativnost, osim same umjetnosti glazbe, što može biti zamorno i vremenski zahtjevno. U eri digitalne glazbe, kantautori se suočavaju s problemom manjeg prihoda od prodaje glazbe, jer većina ljudi koristi streaming platforme poput Spotify-a i YouTube-a. To znači da je potreban veći broj slušatelja da bi se ostvarili značajniji prihodi i uz to, zbog lakoće pristupa platformama za samostalno objavljivanje, postoji ogroman broj umjetnika, što čini da se izdvojiti iz mase može biti veoma izazovno.

SHARE